پرسشهای متداول متقاضیان کلاس خصوصی در این قسمت پاسخ داده می شوند. در صورت مطالعه دقیق این پرسش و پاسخ ها می توانید تصمیم قطعی برای شرکت در این دوره ها را گرفته و تنها در این صورت برای شروع کلاس با موسسه هماهنگ نمائید.

 

کلاس خصوصی برای چه کسانی مناسب است؟

افراد زیادی هستند که علی رغم علاقه یا نیاز به یادگیری زبان، به دلایلی امکان شرکت در کلاسهای عمومی موسسه را ندارند. همچنین برخی افراد نیاز به کسب گواهی نامه های معتبر زبان از قبیل تافل، آیلتس  و غیره دارند.  دوره های خصوصی، راه حلی مناسب برای چنین کسانی محسوب می شوند. تعداد کم شرکت کنند گان در هر کلاس( در صورت تمایل زبان آموز، کلاسها به صورت تک نفره برگزار می گردند). ساعاتی غیر از ساعات کلاسهای عمومی، فشرده بودن کلاسها و قابل تغییر بودن ساعات تشکیل کلاس از جمله مزایای کلاسهای خصوصی محسوب می شوند.


  • آیا من نیاز به گواهی تافل یا آیلتس دارم؟

این گواهی ها یا به اصطلاح مدارک برای اثبات میزان تسلط شما به زبان انگلیسی برای مراکز یا سازمانهایی است که چنین گواهی از شما طلب کنند. با توجه به هزینه نسبتا زیاد ثبت نام ، همچنین مدت اعتبار کم این مدارک ( عموماً 2 سال ) بهتر است تا زمانی که چنین چیزی از شما نخواسته اند در آزمون شرکت نکنید. ولی برای آمادگی شرکت در آزمون هرچه زودتر اقدام کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت. برای اطلاع بیشتر از این آزمون ها به صفحه آزمون های معتبر بین المللی در همین وبسایت مراجعه کنید.


  • برای آمادگی آزمون ها یا یادگیری کلی زبان باید از کجا شروع کرد؟

ابتدا باید وضعیت فعلی شما مشخص شود. بدین منظور متقاضیان یک آزمون تعیین سطح را پشت سر می گذارند. سپس با توجه به نتیجه آزمون، برنامه و منابع مورد نیاز معرفی می گردند.

 

  • یاد گرفتن زبان انگلیسی چقدر طول می کشد؟

یادگیری زبان خارجی مثل یاد گرفتن کار کردن با یک دستگاه  بزرگ و نسبتاً پیچیده است. از طرفی قدرت یادگیری بهره هوشی و میزان جدیت هر فرد متفاوت است . در نتیجه مدت زمان یادگیری هر فرد هم متفاوت خواهد بود. این زمان می تواند بسته به فرد از چند ماه ( حداقل شش ماه ) تا چند سال متغییر باشد.


  • برنامه کلاسی به چه صورت است؟

طول مدت هر کلاس 90 دقیقه است. به علت حجم زیاد مطالب عنوان شده در هر جلسه و عدم امکان انجام تمامی تمرینات در زمان کم، کلاس ها به صورت یک جلسه در هفته تشکیل می گردند. کلاس های خصوصی در دوره های 10 جلسه ائی برگزار می شوند و تعداد این دوره ها بستگی به نیاز و  تمایل زبان آموزان دارد.


  • برای یادگیری زبان به چند ساعت مطالعه در روز نیاز است؟

مدت زمان مطالعه برای هر فرد متفاوت است  ولی حتی باهوش ترین افراد نیز  به  حداقل 2 ساعت مطالعه در روز برای یادگیری نیاز دارند. طبیعتاً هر چه مقدار مطالعه روزانه بیشتر باشد طول مدت کلی آموزش کمتر خواهد بود.

 

  • آیا کلاس هایی خصوصی به صورت تضمینی برگزار می گردند؟

کلاس خصوصی یا به طور کلی هر دوره آموزشی دیگری مثل نقشه راه است. حتی با دقیق ترین نقشه ها اگر به سوی مقصد حرکت نکنید به جائی نخواهید رسید. مدرسین می توانند روش تدریس، منابع صحیح و برنامه صحیح خود را تضمین نمایند. ولی اینکه شما در منزل چقدر برای تکرار و یادگیری وقت صرف کنید یا تا چه اندازه از این روش و منابع یا برنامه استفاده نمائید چیزی نیست که دیگری برای شما تضمین کند. پس هرگز فریب قول عوام فریبانه و غیر ممکن "تضمین" را نخورید و در عوض با خود عهد کنید که این کار را به اتمام رسانید.


  • هزینه کلاس چگونه پرداخت می شود؟

هزینه هر دوره 10 جلسه ائی به صورت پیش پرداخت دریافت می گردد و در صورتی که  زبان آموز از ادامه دوره انصراف دهد، مابقی هزینه برگشت داده می شود. هزینه دریافتی ثابت بوده و با کم یا زیاد شدن تعداد شاگردان تغییر نمی کند.

 

  • چه منابعی باید مطالعه شوند؟

لیست منابع در مراجعه حضوری به زبان آموزان ارائه می گردد . ولی کتاب هائی برای مهارت های شنیداری ، نوشتاری، دستور زبان و واژگان برای مطالعه معرفی می شوند که این همه در کنار جزوه ائی که در کلاس تدریس می شود قابل استفاده هستند.

 

  • آیا من با توجه به سن و تحصیلاتم می توانم زبان را یاد بگیرم؟

همین که می توانید فارسی صحبت کنید یعنی اینکه برای یاد گرفتن زبان مشکل ذهنی یا جسمی ندارید. مابقی میزان اراده شما برای انجام کاریست که میلیون ها نفر قبل از شما انجام داده اند.

 

  • مدارک و مراحل ثبت نام کلاس خصوصی چیست؟

1 . یک قطعه عکس  2 . یک برگ کپی شناسنامه  3. تکمیل فرم ثبت نام  4. پرداخت شهریه