در این بخش به پرسشهائی که غالباً در ذهن مشتاقان یادگیری زبان  شکل می گیرد پاسخ داده خواهد شد.در صورتی پرسش خود را در فهرست ارائه شده نیافتید، می توانید آن را از طریق راه های ارتباطی که در صفحه اطلاعات تماس قرار گرفته با موسسه مطرح نمائید.


  •  بهترین سن یادگیری زبان کدام است؟

اگر چه در بین زبان شناسان اوائل نوجوانی به عنوان بهترین سن یادگیری زبان معرفی شده است ولی بدان معنی نیست که دیگر سنین قادر به یادگیری نیستند بلکه نوجوانان برای یادگیری شاید زمان کمتری صرف نمایند. در مجموع هر فرد در هر سنی بدون شک قادر یه یادگیری زبان خواهد بود  و مسئله سن می تواند در زمان کلی آموزش تاثیر داشته باشد که آنهم با تلاش مضاعف قابل جبران است.

 

  • برای یادگیری زبان به چند ساعت مطالعه در روز نیاز است؟

مدت زمان مطالعه برای هر فرد متفاوت است  ولی حتی باهوشترین افراد نیز در مراحل ابتدائی آموزش خود به  حداقل 2 ساعت مطالعه در روز برای یادگیری نیاز دارند.

 

  • آیا امکان دارد که فقط مکالمه زبان را بدون درگیری با گرامر آموخت؟

مکالمه چیزی جز به کار بردن واژگان در یک ساختار از پیش تعیین شده نیست. بنابر این کسی که مایل به یادگیری زبان دیگری است هر چند گاهی به صورت ناخود آگاه از دستور زبان نیز آگاهی می یابد.

 

  • آیا موسسات زبان می توانند مدرک یا دیپلم زبان صادر کنند؟

تنها مراجعی که مجاز به ارائه مدرک رسمی در رشته های گوناگون می باشند  دانشگاه های کشور هستند که زیر مجموعه وزارت علوم محسوب می گردند. موسسات یا به عبارت دیگر آموزشگاه های آزاد زبان مراکز خصوصی هستند که با دریافت مجوز از وزارت آموزش و پرورش فعالیت می کنند و در هر مرحله از تحصیل زبان آموز می توانند گواهی گذراندن دوره مورد نظر و یا کل دوره را صادر نمایند.

 

  • آیا می شود از طریق موسسات در آزمون تافل یا آیلتس شرکت کرد؟

تنها تعداد محدودی از موسسات کشور امکان برگزاری آزمون های یاد شده را دارند بدین شکل که فقط از محل موسسه به عنوان محل برگزاری آزمون استفاده می شود. ولی امور ثبت نام توسط سازمان سنجش صورت می پذیرد.


  • میزان شهریه موسسه را چه کسی تعیین میکند؟

شهریه آموزشگاه های زبان رفسنجان هر سال توسط اداره آموزش و پرورش شهرستان تعیین میگردد و آموزشگاه ها مجاز به تغییر آن نیستند.

  • مدارک و مراحل ثبت نام :

1 . یک قطعه عکس  2 . یک برگ کپی شناسنامه  3. تکمیل فرم ثبت نام  4. پرداخت شهریه